Jak zaprosić gości z listy rezerwowej, żeby nie wyszło niegrzecznie

09
Październik
2017

Każda Młoda Para liczy na to, że na wesele przybędą wszyscy zaproszeni goście. Zazwyczaj liczba odpowiedzi na „tak” waha się w granicach 70-80%. Dlatego utworzenie listy rezerwowej może być gwarancją pełnej sali. Jednak goście z listy B z reguły zdają sobie sprawę, że nie byli tymi pierwszymi. Co więc zrobić?

 1. Pomyślcie o liście rezerwowej już na samym początku
  Tworząc listę gości, zastanówcie się, bez kogo nie wyobrażacie sobie tego dnia, a kogo chcielibyście zaprosić, jeśli tylko będzie miejsce. Zawczasu przygotujcie zaproszenia, żeby móc je wręczyć jak tylko pierwsi goście zaczną odpowiadać.
 2. Pamiętajcie o dacie ostatecznych odpowiedzi
  Goście rezerwowi naturalnie są zapraszani później. Upewnijcie się jednak, że oni też będą mieli wystarczająco dużo czasu na odpowiedź. Zwłaszcza jeśli przybycie wiąże się z zaplanowaniem dalszej podróży.
 3. Zadbajcie o dyskrecję
  Jeśli to tylko możliwe postaracie się, aby goście rezerwowi nie wiedzieli, że są z listy B. Podzielcie przyjaciół i rodzinę na grupy. Np. jeśli zaprosicie jednego współpracownika, a w planach macie zaproszenie innych – lepiej zrobić to od razu, bo na pewno o tym usłyszą.
 4. Upewnijcie się, że lista B, to ludzie wyrozumiali
  Rezerwowymi powinny być osoby, które rozumieją, że są Waszymi przyjaciółmi, ale może nie najbliższymi. Powinni to być ludzie, którzy chętnie przyjdą na wesele, jeśli zostaną zaproszeni. Jednak nie będą naciskać ani nie obrażą się, że nie dostali zaproszenia w pierwszej kolejności.
 • Love-Events

  Planujecie ślub? Nie wiecie, od czego zacząć? Nie macie czasu na organizację? Love Events jest dla Was. Dzięki pomocy konsultanta ślubnego ten najważniejszy dzień w Waszym życiu będzie naprawdę wyjątkowy. Jednocześnie wszystko będzie się odbywało zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Zaangażowanie i indywidualne podejście do każdego projektu gwarantuje dobrą zabawę i najwyższą jakość usług.
 • O mnie

  Ukończyłam szkolenie w Akademii Konsultantów Ślubnych. Nie boję się wyzwań i łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi. Dbam o to, aby Para Młoda zawsze czuła się wyjątkowo. Przypilnuje każdego szczegółu, aby Wasz ślub był dopięty na ostatni guzik.
  Magdalena Sobolewska
  tel.: 662 039 999
 • Love Events - Konsultacje ślubne